14.04.2016 16:25

Окончателно: Билетът в София става 1,60 лв. от 1 юни

Видян 4049 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

За мен е важно хората да пътуват по-изгодно и да имат алтернативи”, каза кметът Йорданка Фандъкова по време на заседанието на Столичния общински съвет вчера. По думите й пътуването с карта сега излиза на цена под 50 ст. на общо основание и под 20 ст. за ученици, студенти и пенсионери. Намеренията са това положение да се запази, като се увеличи само цената на билета за единично пътуване от 1 на 1,60 лв.


„Говорим за цялостна политика в сферата на транспорта, за модернизация, която да продължи с още по-ускорени темпове. В последните две години имаме най-голямата подмяна на транспортни средства - с 90% нови тролейбуси, трамваи, автобуси. Метрото продължава да се изгражда интензивно. Всичко това струва пари", обясни градоначалникът. „За мен е важно хората да имат алтернатива и да пътуват по-изгодно и евтино. Затова настоявах да бъде запазена цената на картите на градския транспорт", каза още Фандъкова. Другият вариант е бил да се покачат цените на всичко - на билета по-малко, повече на картите. Фандъкова отбеляза, че си дава сметка, че политическите сили имат трудна задача при вземането на подобни решения: „Лесна е задачата на опозиционните сили, които показват, че са против вдигането на цената на всичко. В същото време те нямат никакъв проблем в предложенията за модернизация, само че не казват откъде да дойдат тези средства”. Според кмета е по-важно да продължи модернизацията на автопарка, както и Центърът за градска мобилност да работи по-бързо за въвеждането на билетната системата, която осигурява по-справедливо заплащане за време или за разстояние.


Относно контрола върху гратисчиите, Фандъкова посочи, че той не зависи от цената, а от това да има повече контрольори и полицаи, които да работят заедно, но засега тези екипи са малко. Освен това трябва да се засили и постоянният контрол по рисковите линии, където това се налага.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



COVID-19 е като рогата:

- Едни го имат.
- Други ще го имат.
- А трети никога няма да знаят, че са го имали ...

към хороскоп хороскоп

телец