11.04.2016 13:16

Франция иска евроармия, Германия писка

Видян 5778 пъти | Коментари 0
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

  Предизвикателството е за Берлин. След Втората световна война Германия приема армията за проблем, има я формално и винаги е била командвана от НАТО, винаги страната се е приемала като малкия брат на САЩ. А Оланд казва, че така повече не може. Ясно е, че под „друга сила” има предвид Щатите.


   Ако има евроармия, Германия ще стане не само най-мощната икономическа, но и най-голямата военна сила на Стария континент – първа между равните в ЕС. Звучи като завръщане към нещо, което немците не искаха да се повтаря.


Има и бюджетно основание – французите не ги е страх да харчат, докато Германия все се въздържа, а военните разходи ще стимулират европейската икономика. Берлин обаче се страхува, че при сегашната 4,5% безработица, такъв план ще я ликвидира напълно, а това означава инфлация.


Има и нещо друго – Германия досега не бе атакувана, не плати с кръв. За нея е свръхреакция да се отговаря със сила на терористични предизвикателства, както направи САЩ след 11 септември.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.

към хороскоп хороскоп

водолей