Пълният текст на изявлението:
Приятели,
Преди минути научих, че Конституционният съд е отменил като противоконституционно разделянето на здравните пакети на "основни" и "допълнителни". Това беше една от най-антихуманните страни на поредицата десни мерки в здравеопазването, които претендираха да бъдат "реформа". Сега вече българите могат да са спокойни, че, въпреки гласовете на управляващите десни, няма да бъдат разделени на социално значими и социално незначими и ще има здравеопазване и за бедните. Преди около десетина дни пък Министерството на здравеопазването тихомълком отложи влизането в сила на две свои наредби, които силно критикувахме - тази, която предвиждаше болни да доплащат за лекарствата си, които трябва да осигури Здравната каса, и тази, която задължаваше болни да чакат до два месеца за лечение, независимо, че са платили здравните си вноски. А после министерството внесе и проект за изменение на Закона за здравното осигуряване. Тихо. И без обичайния ПР.
Така, против волята на аритметическото мнозинство в парламента, което преди месец отхвърли вота на недоверие към министър Петър Москов, в крайна сметка се оказа, че всички наши аргументи по този вот бяха приети и споделени - от Конституционния съд и от самото министерство. Сега остават открити няколко въпроса.
Какво остана от т. нар. "реформа в здравеопазването", с която ни занимаваха повече от година и половина?
Къде беше президентът Плевнелиев, когато искахме от него да наложи вето върху обявените за противоконституционни текстове?
Как ще оправдае присъствието си в правителството министър, оцелял единствено по силата на аритметиката и в името на властта, а не заради политически, професионални и етичните аргументи?
Защото, ако проваленият министър Москов е министър и утре, то остава въпросът дали правителството въобще иска и може да подобри нещо в здравеопазването?
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?