Над 70% или три-четвърти от бизнеса у нас НЕ е на свободния пазар, независимо, че трябваше да е излязъл още от 1 юли. Това научи 19 минути от една от най-големите групи, които играят в този бранш.
„Реално три-четвърти от българския бизнес няма защо да получава компенсации и да вдига цените заради ръстовете в цената на промишления ток. Причината е, че тези фирми просто не са излезли на свободния пазар”, коментират експертите от холдинга.
„На свободния пазар са главно големите играчи, които пък работят предимно за износ”, уточняват оттам.
Напомняме, че направилия правилата за либерализация предишен енергиен министър Теменужка Петкова, се опита да опровергае появилите се още тогава и описани опасения на 19 минути от рязък скок на цените на електричеството, като каза, че можело и да има някакво поскъпване на старта, но „като цяло” цените щели да паднат на свободния пазар.
Доста неинтелигентно изказване, при положение, че се знае, че цените на вредните емисии, които плащаме, за да работят ТЕЦ-овете ни, растат много по-бързо от предвиденото от ЕС, а ядрената централа отпадна от плановете за развитие на сектора у нас, което значи все по-скъп ток в бъдеще.
Пламен Валентинов
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия