Свързани новини

29.12.2020 14:12

6,4 по Рихтер удари Хърватия (Видео)

Видян 2791 пъти | Коментари 5
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Ново силно земетресение с магнитуд 6,4 по Рихтер е регистрирано на територията на Хърватия, показват данни на Европейско-средиземноморският сеизмологичен център. 


Едно дете е загинало, предаде БТА.


Регистрирани са и два вторични труса с магнитуд 3 и 3,4 по Рихтер.


Епицентърът е бил на 46 км югоизточно от столицата Загреб и на 9 км от град Сисак на дълбочина от 10 км.


Изплашени граждани са излезли по улиците на Загреб след труса, съобщава "Ройтерс". Има данни за щети по сградите.


Виж видео ТУК!


Земетресението е било усетено в Баня Лука, Загреб, Вуковар и Сплит, а потребители в социалните мрежи съобщават, че са почувствали труса дори в Белград и в Австрия. Властите извършват оценка на материалните щети. 


Няма данни за пострадали български граждани при земетресението, съобщават от пресцентъра на МВнР.  


Вчера три силни труса разтърсиха хърватските градове Петриня и Сисак, като причиниха материални щети и паника сред населението. Най-силният трус беше с магнитуд 5 според Сеизмологичния институт в Загреб - 5,2 според Европейския средиземноморски сеизмологичен център. Първият трус е бил последван от два вторични с магнитуд 4,7 и 4,1.


След труса са забелязани пукнатини в сградите и паднали керемиди и в община Покупско в зоната на епицентъра. Според агенция Хина материални щети са причинени и в Сисак.


Европейската комисия изрази готовност да помогне на страната.


Снимка: бТВ


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 005 Anonimen 29.12.2020 18:12

    За Европа е опасен вулкана Кампи Флегрей. Лошото е, че се пробужда и вулканът в Германия, който е изригнал преди 12 000г.

  • 004 Anonimen 29.12.2020 18:07

    Сори, ядрото - лапсус на клавиатурата

  • 003 Anonimen 29.12.2020 18:02

    Защото: Атмосферата е много изтъняла - слънцето свети с бяла светлина, но при нормална атмосфера ние трябва да го виждаме жълто. Магнитното поле на Земята е много отслабнало и продължава в същата посока - % на космически лъчи, които достигат до нас вече е твърде висок. Слънцето излиза от минимум - при тази изтъняла атмосфера и слабо магнитно поле, последствията от слънчевите изригвания е доста рисков, предвид, че влияят на едрото и тектониката на Земята. След 2020 се очасват изригвания много по-мощни от познатите ни защото Слънцето се готви да влезе в състояние на микронова.

  • 002 Anonimen 29.12.2020 15:06

    Защо мислите така?

  • 001 Anonimen 29.12.2020 14:32

    О, това е само интродукцията. Същинският екшън започва след Нова година.

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

към хороскоп хороскоп

дева

Този ден ще ви помогне да се освободите от ненужни тревоги

Този ден ще ви помогне да се освободите от ненужни