Над 500 хил. пенсионери ще получат по-ниски пенсии от миналата година.
Причините за това са намалените от 120лв на 60лв добавки към пенсиите, както и решението на НОИ да не включи индексацията на пенсиите от 2018г. и 2019г. към пенсиите.
Така реалният ръст на пенсиите далеч не е обявените 12,5%, а е много по-малък.
При хората с увреждания и тези със социална пенсия за старост намалението на дохода е най-драстично.
Това са най-бедните и уязвими групи и за тях не просто не трябва да се допуска намаление, а трябва да използваме всяка възможност, за да повишаваме доходите на пенсионерите.
Затова ще заведа дела на хора, които ни сигнализираха в Изправи се.БГ и ще обжалваме не включването на индексациите от 18та и 19та година към пенсиите сега.
Но устойчивото решение трябва да дойде от държавата. Не с компенсации, а с трайно решение заповишаване на пенсиите чрез промени в КСО за хората с увреждания, за пенсиите за старост, за включване на индексациите от последните години в абсолютен размер. И да се преизчислят всички пенсии на база осигурителен доход от 2020г.
Решения има и е в ръцете на парламента да вземе правилното", пише Мая Манолова.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
НОИ с лека ръка унищожиха смисъла на ПЪРВА и ВТОРА категории труд, защото от сградата в центъра на София не може да се види какво означава да работиш при опасни, токсични и несгодни условия години.Изпращам им всички поздрави,за които се сещам!
Моята пенсия за 32 години беше 380,26 лв.,а сега ....415 50 лв +60 лв подаяние от Промяната или с 24,76 лв. по-малка пенсия! П роблема е ,че Пенчето от долният етаж е работила свободна професия без да внася нищо в НОИ,но сега тя взима 413 лв.?Аз с едни 2 лв напред пред прага определн за бедност който е 413 лв!Млади хора не се осигурявайте,всичко се краде и докато остареете няма да има и помен в касичката пари за вас!Освен това Ковид работи усилено за намаляване на възрастното население.
Хората с увреждания са винаги пренебрегнати. Увеличенията на пенсиите при тях са като някаква снизходителна милостиня, подхвърлено подаяние. Поне месечната подкрепа да бяха увеличили. Хората с до 71% ТЕЛК получават 25 лв. на месец. ГЕРБ увеличиха сумата с 1 лв.
Нищо ново-пак ни излъгаха!И най-цинично продължават да държат т.н. таван на пенсиите,което е просто престъпление.Хайде пресметнете какъв % са 70 лв. спрямо 300 лв. и какъв % са 60 лв.спрямо 1440.Нека увеличават минималната пенсия,това е належащо,но да не ми дават изработената и изчислена пенсия е просто огромно нарушение на договора между мен и държавата.Значи,аз си плащам осигуровките,но държавата ми прибира мнооого години около 1/3 от съвестно изработената пенсия.Не се осигурявайте ,хора-ще ви излъжат,както излъгаха мен!
Крещящата некомпетентност и некадърност на бастуните от управляващата клика от 32 години, смело ни водят към отчайваща бедност, просешка тояга и недостиг на гробищни паркове, това са плодовете от опростачването и циганизацията и залитането по "западните" ценности. Кратко точно и ясно !!! ЧЕСТИТО ВИ, БУЛГАРИСТАНЦИ !!!
Още 2,2 милиарда евро към одобрените от ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни. Динамиката в сряда изисква от вас да намалите темпото,