Поне 50 000 жертви е взела до момента ширещата се епидемия, свързана с комарите денге и лошите хигенни условия в Куба. Световните медии, явно стимулирани от туроператорите, мълчат гузно за ситуацията.
Хората на Острова на свободата гинат не само от глад, но и от липсата на лекарства и адекватна медицинска помощ, в условията на липса на нормално подаване на вода и ток. Това научи 19 минути по време на посещението си в Маями, където живеят почти толкова кубинци, колкото и в родината им, които са в непрестанна връзка със своите близки и роднини. И са единственото им спасение с парите и лекарствата, които им изпращат.
Нещата са още по-безнадеждни през последните 2 седмици, след като Тръмп секна и последното "кранче" за Куба - венецуелския петрол. Страната употребяваше малка част от него за вътрешните си нужди - там дефицитът е по-голям, отколкото в България през 1990 г., и цените са по-високи от нашите при ППДБ през 2022-23 г., когато плащахме по близо 2 евро на литър, ако сте забравили.
По-голямата част реекспортираше - както при Тодор Живков ние правехме с евтиния руски петрол, като използваше средствата от алъш-вериша да набавя поне елементарни стоки и лекарства за народа.
Борис Ангелов
Снимка: Desmond Boylan (AP)
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Някои новини ще ви принудят да преосмислите подхода си