Около 4-5 млрд. лева са необходимите инвестиции, за да се приведе водопреносната мрежа на страната в добро състояние. Това каза зам.-министърът на регионалното развитие и благоустройството Добромир Симидчиев, който откри международната конференция Намаляване загубите на вода във водоснабдителните системи. От думите му стана ясно, че след около година и половина ще има по-точни разчети. Тогава ще бъдат изготвени мастерплановете. С тях ще може за всяко населено място да се подготви индивидуална инвестиционна програма, която да предвиди специфичните мерки за подобряване на състоянието на мрежата. „Средствата за инвестиции в подмяна на мрежата не могат да дойдат само от цената на водата. Те трябва да се осигурят и чрез европейски фондове, дългосрочни заеми при благоприятни условия, чрез публично-частно партньорство“, каза още бившият началник на водата и настоящ зам.-министър. Загубите на вода в страната са 60%, сочат данни на Националния статистически институт.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.
- Но аз не мога да тегля от нея!
- Нищо, ще внасяш!