Тази седмица в Борисовата градина ще бъдат монтирани 30 камери. Инициативата е на Столична община, а целта е по-голямата сигурност за столичани.
Първоначално под видеонаблюдение ще бъдат поставени по-големите алеи край Ариана и езерото с лилиите.
Камери ще бъдат монтирани и около пешеходната зона от Ректората, площад Патриарх Евтимий, Южния парк, както и Централните и Малашевските гробища.
Всъщност, скоро снимащите устройства в София ще станат над 3000. В обсега на видеонаблюдението влизат всички ремонтирани подлези и градинки, 200 училища и детски градини, повечето централни булеварди.
Общо 3 милиона лева са отпуснати от администрацията за доизграждане на видео наблюдението през тази година.
Записите от камерите ще се пазят до месец, а при инцидент - Общинска полиция ще може да реагира веднага. Не е нужно искане на разрешение за снимане, ако камерите не показват достатъчно ясна картина, която да позволява разпознаване на лицата.
Любопитно е, че България е сред най-либералните страни по отношение на видеонаблюдението. В Португалия и скандинавските държави например е абсолютно забранено заснемането в офиси и търговски обекти.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Президентът на САЩ Доналд Тръмп ще връчи ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и