Освен 30% увеличение на заплатите на данъчните, с нашите пари правителството Борисов 3 им е дало още 30 300 540 лв. бонуси през кризисната 2020 г., когато – също по официални данни, фалираха 15% от фирмите в България – онези, които всъщност плащат въпросните средства. Наградите явно са са превръщането на агенцията в бухалка на властта, чрез която тя се разправя с неудобни хора и организации.
От документите, които НАП се е видяла принудена да предостави на сдружение Боец по закона за достъп до обществена информация се вижда, че бонус е взет от 7844 души в системата на приходната агенция. По стар български обичай някои са по-равни от други: над 6 000 служители са получили средно по 3 863 лв. годишен бонус, а 1 660 души, работещи в Централното управление на НАП, включително и шестимата директори, са получили средно по 6 101 лв. Така 20 милиона лв. са разпределени между 7 844 души, което е средно по 322 лв. на служител на месец. Над 10 милиона са получени от 1 660 души на управленски постове, сред които е и изпълнителният директор. Друг от директорите, и то по човешки ресурси, е съпругата на шефа на КНСБ.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
ТИР премаза автомобил край село Зимница, ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и