Министерството на финансите взе още 200 млн. лв. вътрешен дълг, след като и миналия месец пусна в обращение държавни ценни книжа за 200 милиона. Така от началото на годината правителството е натрупало вече 400 000 000 лв. нов дълг. А за 5 месеца - 900 млн!
Новата емисия е от 3-годишни държавни ценни книжа, деноминирани в лева, с падеж 17 февруари 2019 г., съобщиха от МинФин. На проведения на 15 февруари аукцион бяха пласирани успешно ДЦК за 200 млн. лв. при среднопретеглена доходност от 0,36 %.
Най-голямо количество ДЦК на аукциона придобиха банките - 77,42%, следвани от пенсионните и гаранционните фондове с 21,07%, застрахователните дружества и доверителните фондове с по 0,75%.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед