09.10.2017 16:10

200 000 лв. глоба за неподдържана къща

Видян 2113 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Зелените площи в междублоковите пространства в София няма да могат да се застрояват или да се превръщат в паркинги. Това е една от промените, които се предвиждат  в Закона за устройството и застрояването на Столичната община, подготвени от главния арх. Здравко Здравков и внесени в парламента от депутати от ГЕРБ. В закона за първи път се въвежда понятието "междублоково пространство".


Поправките засягат и санкциите за собствениците на сгради - паметници на културата, които не ги поддържат. Глобите при увреждане на обекти на културно-историческото наследство, поради действия или бездействие, се увеличават в пъти - за физически лиза те стигат до 50 000 лева, а за фирми - до 200 000 лева. Ако подобна мярка бе приета преди 9 г., за което 19 минути настоява от старта си, много красиви къщи щяха да бъдат спасени.


Небостъргачи ще се извисяват в две ситита - двустранно на Околовръстното при ж.к. Люлин и на бул. Цариградско шосе от кръстовището на 7-ми км до р. Искър, след като бяха раздадени де що има места в по-престижните квартали. Там строежите няма да се спрат, понеже попадат в любимото на бг законодателя заварено положение.


Промените целят да въведат регламент в зоните без максимални стойности за кота корниз (височина) на сградите. В тях се определят за централната градска част до 50 метра, а за териториите със съществено значение за гледката към Витоша - в рамките на Околовръстното до 75 м, извън него - 15 метра.В останалата част на столицата регламентираната височина е 125 метра. Напомняме, че и там, където има въведени вече коти, те не се спазват. Достатъчен пример е предстоящият да се строи небостъргач в Борово, на ъгъла на едноименната улици и бул. България, който ще бъде 4 пъти по-висок от сега съществуващата норма.





Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

към хороскоп хороскоп

скорпион