Живеещите в София ще плащат с 20% по-скъпа вода от 1 октомври. Вдигането на цената бе заложено в бизнес плана на комуналния оператор „Софийска вода“ за периода 2022 – 2026 г. Той бе одобрен на закрито заседание на КЕВР във вторник.
Така битовите потребители ще плащат 3.52 лв. с ДДС за куб.м. За сравнение, цената досега бе 2.94 лв. за куб. м до вчера.
Това обаче няма да е единственото увеличение. За следващата година е заложено поскъпване до 3.64 лв. за куб. м, а през 2026 г. – до 3.80 лв.
Цените остават далеч под прага на социална поносимост, показват още данните и са четвъртите най-ниски сред големите и средни ВиК оператори в страната", се посочва в прессъобщението на КЕВР.
Заложените инвестиции в периода 2022 – 2026 г., които трябва да направи операторът, са в размер на 260 млн. лв., като средно се планират по 50 млн. лв. годишно. Те са насочени не само към развитието на физическата инфраструктура, оперирана от дружеството, но и към неговата дигитализация и създаването на иновации.
Към края на регулаторния период през 2026 г. се очаква загубите в мрежата на “Софийска вода” да бъдат паднат до 33.29%, което е чувствително под средните стойности за страната, се казва още в информацията.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!