20 на сто от рибарите по Добруджанското Черноморие вече фалираха, съобщи Джемайдин Алиев, член на Управителния съвет на Сдружение „Черноморски изгрев”.„Хората си нарязаха корабите за скрап и прекратиха дейността си. От година на година става все по-зле. И тази година посрещаме сезона с вятър и риба няма. Този сезон отбелязваме най-сериозното намаление на рибата.
По това време сме хващали и сафрид, и паламуд, а досега не сме хванали нито една риба. Втори месец не сме уловили нито една риба, а ние сме големи кораби, излизаме в морето, хабим гориво, а накрая нищо”, жалва се рибарят.
Сдружение „Черноморски изгрев” е наброявало около 100 кораба. От тях 50 са големи с общо около 400 души екипаж, който осъществява две трети от риболова на България - от Варна до Каварна, пише "Монитор".
Рибарите от варненско засега вадят само чернокоп и барбун. Цената на двата вида риби е 6 лева направо от лодките.
Ако остане някое кило риба, находчивите търговци тръгват сами да го предлагат по заведенията в града.
Сафридът пък е по 12 лева килото, затова е за предпочитане направо да се метне въдицата и да се налови, отколкото да се купи, според варненци. Рибарите от морската столица също са притеснени, че заради промените във времето и вятъра, мрежите им остават празни.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Денят ще бъде благоприятен за възстановяване на