естествено състояние на човека – атавистичен инстинкт от времето, когато милиони години сме били просто животни, без претенции за изключителност.
Така че, ако е дозирана, а не гнетяща, тревогата може да бъде полезна. Не да обзема цялото ни съзнание, но да я има, доколкото ни държи нащрек, когато трябва, за да ни осигури оцеляване. Без да се вманиачаваме.
Защо? Защото имаме свойството да прегръщаме страховете, да мислим за бъдещето – непосредственото и по-далечното с усилена тревога, сякаш нищо добро не може да ни се случи. Трябва да се научим да се разделяме с тях, когато се информираме добре по дадена тема и сме способни да ги пуснем, да ги изтрием от съзнанието си. А така и да отпуснем душата, както се казва народно.
За да можем сутрин да ставаме с благодарност и усмивка, наистина да вярваме, че няма нищо по-хубаво от лошото време, да приемаме хората и нещата каквито са.
Включително честно да приемаме неприятностите от всякакъв вид и характер – от служебните, през тъй актуалните в инфлация финансови до любовните. Не като наказание, а като ценни уроци.
Какъв е лайфхакът, който специалистите препоръчват, за да се преборим с депресирането от прекалени страхове?
Прост.
Психолозите определят подхода като определяне на „точки на контрол” и ги насочват към „автономно реагиране”.
По-елементарно казано, не е нещо кой знае какво. Имат предвид добрия сън, добрата храна, добрата лична комуникация, които са най-органичните точки на контрол.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
След като за 30 г управляващите и властимащите окрадоха собствения си народ до ниво мизерия и разпарчетосаха държавата, последните въведоха и собствено ноу-хау като прилежни слуги на глобалистите и САЩ и побъркаха изчезващото население от мерки и вредни за здравето т.н. ваксини срещу добре замислената и управлявана ковид пандемия с печалби от много милиарди и освен болести натресоха на хората и психични заболявания. Все повече се налага мнението за народен съд на предателите на род и Родина и продажници на националния интерес и сигурност за пари
Още 2,2 милиарда евро към одобрените от ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!
Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески