съхрани червения хайвер в най-добрия му вид и да подсили вкуса. Съдържанието нормално е до 4%.
За да няма риск за хората, се добавят още консерванти и масло. Мазнините обаче не трябва да бъдат над 1% от общото съдържание.
Много производители недоволстват от често бледия цвят на оригиналния хайвер, така че прибавят оцветители за яркост. Добре е да предпочитате стъклена опаковка, не консерва, за да не избирате най-наситените по цвят зърна – при тях е като при виното – неестествената багра означава и по-ниско качество.
Другият основен лайфхак е да не избирате хайвер с разкашкани зърна. В повечето случаи изгубената форма и превръщането на деликатеса във видима слузеста маса, неоформена добре на отделни овални късчета, говори за начален процес на разваляне. Често става въпрос за недостатъчно свежа стока, за нееднократно замразявана и размразявана, за повишено и вредно количество мазнини, добавени към нея и/или за недобро съхранение впоследствие в търговските складове и магазините.
Както там, така и в домашни условия е съществен и друг лайфхак – температурата, от която червеният хайвер се нуждае е от 4 до 6 градуса целзий. Сиреч, не е просто каприз популярното от филмите сервиране на деликатеса върху лед – важно е за доброто качество на продукта и за здравето ни – да не се натровим с него. Така че бъдете нащрек в магазина – НЕ на хайвера, сложен до касата – често така постъпват с промоционалните, или просто подреден на някоя лавица!
Има още едно правило – гаранция при избора му, което не искаме да пропуснем. Лайфхак от особена важност! Много е съществено на етикета да видим изписано името на рибата, от която е добит хайверът, който купуваме. На евтините опаковки често пропускат тази твърде съществена подробност, а често именно в нея се крие ниското качество, а оттам – повишения риск за нашето здраве от употребата на капризния деликатес. Още по-подло е, когато и на скъпи продукти задължителното изписване на названието на рибата – майка липсва. Далеч от такива!
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Предлагам пресен зелен сомалийски хайвер. В луксозни бурканчета от кисело мляко, в разфасофки от по 400 млл. Охляден в склада на балкона. Цени, по договорка. Ще го вдигам, само за сериозни клиенти. Търсете Недко Муфтата.
Благодаря за лайф хака! Тъкмо бяхме се запътили за да се заредим с черен и черен хайвер. Идва ни много хенди и баш на време. А другия път защо не ни посъветвате коя година реколта на "Дом Периньон" ще ни препоръчате за по-подходяща за Новата Година 2032 година? Чуваме, че на каси е с 7,75% по-евтинко.На каква температура да го държим във виноохладителните ни камери? и на какъв градус е наклона? на бутилките За сега сме се спряли на реколта 2006, ама се колебаем, дали няма и по-стари и по-читави реколти от "Дом Периньон" на женския пазар?
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.
- Но аз не мога да тегля от нея!
- Нищо, ще внасяш!