- Как изглеждат ходовете на Трифонов - представи кандидати за премиер и министри на сутринта след изборите, още преди да е ясно дали ИТН е победител, преди да е провел разговори с другите партии?
- Анализ на политическото поведение на Трифонов не мога да правя. Приемам факта, че той така разбира политиката. Каквото може, това прави. Може това да му е таванът на политическата модерност. Иначе Трифонов се занимава с обществена дейност от 30 г. и резултатът на този реално тежък дългогодишен труд е парламентарната му група и това, че ИТН е първа сила.
Той е свикнал да създава случки, прецеденти, така че да е на върха на общественото внимание вече 30 г. Очевидно така ще прави и политика, затова не трябва да ни изненадва. Той е Суперзвезда, която дръпна политическото килимче на Супергероя Борисов.
Също така политиката днес е динамична като анимационно филмче. Трябва възторг, падение, печал, умора и устрем. Да е забавна. Поне 20% от българите искат да са забавлявани, а не управлявани.
- Начинът, по който той подходи първо - без диалог, ваденето на Николай Василев за премиер, а после оттеглянето му, бяха възприети като арогантност.
- За едни е арогантно, но за неговите избиратели може да е героично. Така разбират в ИТН политиката вероятно. Нали трябва да изглеждат извън системата.
По повод случилото се с Ники Василев искам да кажа нещо друго - страх ме е, че младите, които бяха в проектокабинета му, ще бъдат политически изпържени. Не ми харесва ние, нашето поколение, да пържим младите. Трифонов ми е набор. Път на младите, а не да ги насаждаме на пачи яйца. Надявам се Трифонов и неговите хора да са съгласни.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!