23.03.2021 13:18

Уво за шефа на РЗИ: ЕМА не одобри Ивермектин за К19, след отхвърлянето и от нашата ИАЛ

Видян 11125 пъти | Коментари 4
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

подкрепа на употребата на ивермектин срещу Covid-19 извън клинични изпитвания.


“Въпреки че ивермектинът обикновено се понася добре при дози, разрешени за други показания, страничните ефекти могат да се увеличат с много по-високите дози, необходими за получаване на концентрации на ивермектин в белите дробове, които са ефективни срещу вируса. Следователно не може да бъде изключена токсичност, когато ивермектин се използва при по-високи от одобрените дози“, е заключението на ЕМА.


В България Изпълнителната агенция по лекарствата (ИАЛ) разреши на 15 януари Ивермектин за хуманна употреба, произвеждан от компанията "Хювефарма" на бизнесмена Кирил Домусчиев. Разрешението на ИАЛ обаче е за лечение на стомашно-чревна стронгилоидоза -вид паразитоза, а не на коронавирус. Лекарството се продава в аптеките по лекарско предписание под формата на таблетка от 3 мг.


Макар официално лекарството да не е разрешено за профилактика и лечение на коронавирус, някои лекари го предписват именно с тази цел, въпреки че няма убедителни научни данни в подкрепа на приложението му срещу Covid-19. У нас обаче има медицински специалисти, които убедено рекламират ползите от Ивермектин срещу Covid-19, като често изявите им са в медии на Домусчиев, който произвежда и лекарството.


 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 004 Anonimen 23.03.2021 18:25

    Пламен Пасков #НароднаМедия #АнтиСМРАД #ЗдравРазум Ваксинози и без/отговорности https://www.youtube.com/watch?v=FUJ-NbC0NPY #НароднаМедия #АнтиСМРАД #ЗдравРазум Странни документи на НЗОК, Астра Зенека, Пфайзер, Алберт Бурла, колегата https://www.youtube.com/watch?v=LJR1B5VpOVs Проф. Иван Чалъков с призив към властта и медиите: "Спрете да плашите хората!" https://www.youtube.com/watch?v=AnuUMlnz-_M

  • 003 страшната реалност 23.03.2021 10:53

    Така действа бялата мафия, нашите отрови са добри, а другите лоши!!! Само да си отговорим защо толкова десетилетия няма лекарство за излекуване от рак или СПИН, но непрекъснато бълват все по-скъпи илачи за тяхното поддържащо лечение, които пък вредят на други органи и показатели. Просто им трябват сериозно болни хора за да пласират скъпата си продукция и да множат милиардите си.

  • 002 Anonimen 23.03.2021 08:42

    как ще го препноръчат тези ЛГБТ помияри и пачаври? Ивермектинът има два големи недостатъка - евтин е и върши работа. А това на фармацевтичните фашисти и сополи не им харесва. Фашистите трябва да се избиват, иначе ще ни унищожат, те са като паразити - нищо не създават, само лапат.

  • 001 Anonimen 22.03.2021 23:31

    ама как ще го препоръча, тя иска да ни мори с експерименталните ваксини, вече измират българи, боцнати както с аз, така и с РНК, идиоти, спрете ваксинацията с тези отрови! Вие сте убийци!

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

 

 

към хороскоп хороскоп

водолей