Правят се отделни натривки, взети и от двете й страни. Резултатът се оказва любопитен - по-мръсна е вътрешната страна. А причината е, че именно в нея сами издишваме милиони бактерии, които след това поглъщаме обратно.
"От издишания въздух маската се замърсява от микрофлората на устата, зъбите и храносмилателния тракт на човека", казва още Пенка Петрова.
Все пак микробиолозите препоръчват носенето на вече използвана маска пред алтернативата да не се слага никаква. Според тях количеството бактерии, които човек би погълнал отново, не е толкова голямо, за да създаде голям риск за здравето.
А маските от изкуствени материи, които сами шием, не предпазват изобщо.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
"Все пак микробиолозите препоръчват носенето на вече използвана маска пред алтернативата да не се слага никаква."
Защо никой не коментира защо удобния на Борисов за всички министерски кресла, пенсиониран номенклатурчик Ананиев потроши на халост няколко милиона за дефектни маски, от които се отказаха доста страни от ЕС и на всико от горе предупедиха за това?! Всичко ли е далавера за тези алчни и ненаситни наши управляващи без грам мисъл за изтерзаните и измъчени от немотия от тях българи?
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед