Свързани новини

04.04.2017 09:30

14 станаха жертвите от атентата в метрото на Санкт Петербург

Видян 2207 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

14 са вече жертвите на вчерашния взрив в метрото на Санкт Петербург, няма данни за пострадали българи. Това съобщи за Хоризонт Светлозар Панов, който оглавява генералното ни консулство в града:


Около 50 души са хоспитализирани в 5-6 болници в Санкт Петербург. В момента не разполагаме със сведения за пострадали българи, лично видях списъка с ранените. По информация, която имаме, жертвите на инцидента са руски граждани.


Междувременно две станции на метрото в Санкт Петербург – "Гражданский проспект" и "Девяткино" – са били затворени за кратко тази сутрин заради подозрителен предмет.


 


В Санкт Петербург властите са обявили 3-дневен траур за жертвите на атаката. Президентът Владимир Путин поднесе цветя на мястото на взрива.  При експлозията бяха ранени близо 50 души. Четирима са в много тежко състояние, съобщи министърът на здравеопазването Вероника Скворцова, цитирана от ТАСС.


Заподозреният за атентата е  22-годишният киргизстанец Акбаржон Джалилов. Той е роден в град Ош в Киргизстан, но има и руско гражданство, съобщиха службите за сигурност в Бишкек. По-рано руските медии разпространиха информация, че атентаторът-самоубиец имал връзки с радикалните ислямисти в Сирия. Предполага се, че той е внесъл в раницата си взривното устройство в метрото. Това е съобщил източник от правоохранителните органи, но окончателни изводи ще бъдат направени едва след анализа на ДНК проби.


14 са вече жертвите на вчерашния взрив в метрото на Санкт Петербург, няма данни за пострадали българи.


Взривът избухна вчера следобед в един от вагоните на метрото между станциите "Сенная площадь" и "Технологический институт". Руският следствен комитет още вчера определи случилото се като атентат, но все още никой не е поел отговорност за атаката.


Източник: БНР



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола в Европа е ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.

към хороскоп хороскоп

близнаци

Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия

Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия