22.07.2020 14:23

Колко взеха Доган, Домусчиев и Ковачки от "студения резерв" при Борисов?

Видян 11380 пъти | Коментари 2
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

      От таблицата се вижда, че от средата на 2015 г. ТЕЦ „Варна” спира да участва в осигуряването на студен резерв. Причината - тецът не е изпълнил условия от комплексното разрешително - монтиране на ниско азотни горелки на котлите, изграждане на сероочистващи инсталации, подмяна и монтиране на допълнително nоле на електрофилтрите.

Период


Централи, свързани с Хр. Ковачки


Биовет "Пещера" 


ТЕЦ "Варна"


ТЕЦ "Свилоза"


ТЕЦ "Марица Изток 2"


Общо


 година


лв.


лв.


лв.


лв.


лв.


лв.


2013/2014


1 734 730


 -


4 392 039


 -



 -


2014/2015


34 364 273


1 118 188,8


7 828 756,68


3 378 698


5 898 165


52 588 082


2015/2016


28 764 484,1


1 398 556,8


 -


6 440 669,8 


3 839 515,68


40 443 226,3


2016/2017


29 550 700,6


1 568 916


 -


 -


12673 780,1


43793 396,6


Общо


94 414 188


4 085 661,6


12 220 795,68


9 819 367,7


22 411 461


 -


 


Какво се случи след 2017 г.?

 


В края на 2017 г. чешката „ЧЕЗ груп“ продава ТЕЦ "Варна“ на "Сигда" ООД - фирма на бившия транспортен министър в кабинета „Орешарски“ Данаил Папазов. Сделката е за 48,5 млн. евро.


Точно по това време министър Теменужка Петкова издава заповед за увеличение на студения резерв до 650 МВт средногодишно (което означава, че в определен от ЕСО период студеният резрв може да нарасне до 750 МВт.). Така се създава предпоставка спряната от предишните й собственици ТЕЦ „Варна” отново да бъде включена в студения резерв на страната. Тарикатският начин, по който това се осъществява, е следният:



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 002 Anonimen 31.03.2021 10:42

    Кой да ги съди? Аз и ти ли? Или прокурори и адвокати, които са на същата хранилка като Домусчиев и сие. Положението е безнадеждно, докато само си пишем в нета, трябват действия, но няма кой да ги организира, ясно???

  • 001 Anonimen 22.07.2020 15:09

    Ето това е мафия в действие. Вместо милиардите да отиват за повишаване на стандарта на българите, унищоженото образование и здравеопазване, Борисов дарява обществените милиарди на частни приближени "бизнесмени" небезвъзмездно естествено, защото чекмеджето не е едно и трябва непрекъснато да се пълнят. Съд, затвор и пълна конфискация на откраднатите милиарди от изчезващите българи

RSS

Най-нови

Дефицитът в бюджета ще бъде доста над 3%: Радев

Дефицитът в бюджета ще бъде доста над 3%: Радев

Заложеният дефицит в проекта на ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Детето на японка и българин е странна комбинация: Много му се работи, ама го мързи да стане.