03.05.2020 08:45

Борисов: Генералът е жив и здрав, ние с щаба работим без почивка

Видян 7206 пъти | Коментари 7
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Вчера сме били заедно до 22,30 вечерта, докато говорехте че е уволнен, обясни Борисов.


„Някои тулупи спят до обяд и после пишат постове. Всяка сутрин, всяка нощ, без събота, без неделя ние без заплати го правим това, събираме се говорим, обсъждаме, решаваме“, разпали се премиерът. Според него има хора, които умишлено говорят за разрив и напрежение, за да свалят доверието в правителството и оперативния щаб.


В 10 сутринта в неделя оперативният щаб ще има съвместно заседание с правителството, за да се състави график за отпадане на ограниченията, обяви още Борисов. Неговото искане било да има икономически ефект от отпускането на мерките. Вероятно ще бъдат разрешени шофьорските курсове, мисли се и как да бъдат отворени поне частично ресторанти и кафенета, разясни министър-председателят.


Няма индикация че всичко това ще премине скоро . По-скоро от няколко дни умуваме как свиквайки да живеем, хората сами да се предпазват и с нашите мерки повече сектори да се отварят. Само с бързите мерки и разбира се дисциплината на огромната част от българите сме на толкова ниски нива на болни. Никога не съм си позволил на чужд труд да си припиша заслуга, но реорганизацията на индустрията си е моя заслуга“, заяви още премиерът.


Правителството и щабът са едно цяло, гарантира Борисов.


Комуникацията между щаба и правителството се развива като спор, защото това е правилният начин да се вземат решенията, категоричен бе пък ген. Мутафчийски.


За първи път той се появи на брифинг без униформа, което Борисов обясни с това, че трябва да бъде изпрана. Стана ясно и че не генералът е настоявал да е с военна форма на брифингите.


                                                                                                                                  



<< назад

Етикети
, , , , , ,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Виж всички
назад
01|02
RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

 

 

към хороскоп хороскоп

стрелец