Свързани новини

01.05.2020 11:55

Президентът: Бягството на властимащите от отчетност е неуважение

Видян 5034 пъти | Коментари 2
Гласували 3 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

 


Според него в съвременния свят хората все повече губят представа за силата на солидарността.


„Някогашните юмруци на протеста днес държат смартфони и изливат недоволството си в социалните мрежи. Това не може да промени обществото“.


„Коронавирусът парализира много икономически дейности и образува опашки пред бюрата по труда. Липсата на убедителна подкрепа за пострадалите срива доверието в държавността, а бягството на властимащите от отчетност и контрол на публичните разходи е неуважение към труда на българите, които пълнят хазната и изплащат колосалните държавни заеми с цената на лишения“, казва още Радев.


 Той отбелязва, че тази година за първи път посрещаме 1 май в условия на извънредно положение заради Covid-19.


„В тези сложни времена Празникът на труда е повод да си спомним силата на солидарността. Да надмогнем заблудите на егоизма. Защото неволите се надмогват с обединени усилия. Защото всеки един от нас носи неповторими таланти и умения, своя уникална мисия и правото на труд е възможност той да я изпълни. Защото трудът не е само прехрана, но и достойнство и бъдеще, за които трябва да се борим с кураж и задружни усилия“, се казва още в обръщението на президента.


 
 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 002 Тихомир Томов 02.05.2020 21:05

    Президента малко се е поунесъл пролетариатски ..... най-много придобивки са направени в Третия Райх , колкото и да не им се иска да го признаят !

  • 001 Anonimen 01.05.2020 23:09

    Каква отчетност, като това им е болната тема. В извънредно положение, когато стотици хиляди останаха без препитание и им предложиха единствено кредити и само кредити та да затънат хората още повече и онази мутренска колекторска фирма с 75 милиона кредит от държавната ББР да им разгони фамилията, та нямат пари за бедния си народ но веднага почнаха да раздават милиардите на олигарсите.Да хвърлиш повторно 2 милиарда за спорното и незаконно саниране, при това изключително некачествено и със скрити неприятности в последствие си е жив геноцид на електората

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



COVID-19 е като рогата:

- Едни го имат.
- Други ще го имат.
- А трети никога няма да знаят, че са го имали ...