Премиерът Борисов отново напомни, че трябва да има разбиране от хората и затова днес е помолил лекарите също да се към гражданите, което те направиха сутринта.
"Ще дойдат и хладилните камиони, както дойдоха в Ню Йорк, ако изпуснем пандемията и се препълнят болниците. Бяхме първите, които започнахме сами да произвеждаме, вместо да чакаме. Правим всичко възможно, но без хората да проявят разбиране няма да се справим", заяви премиерът и бе категоричен, че недоумява защо хората не слушат поне лекарите и улиците са пълни.
"Трябва да се направят щандове в магазините за нашата продукция и ако има изостанали количества от борсите, които затворихме, заради неспазване на правилата, купете ги от социалния патронаж и да отидат при хората за празниците. Говорете със Сачева и се организирайте", нареди премиерът на министър Десислава Танева, която е с него на посещението.
Борисов заяви, че пазарите са се самозатворили, тъй като не са спазвали мерките. "Какво искат - да стигнем до там като в Франция да се решава кой да умре и кой да живее? Виждате колко е страшно! Защо искаме да се случи това и с нашите лекари. Икономическите проблеми ще се решат, минали са 20-30 дни, ще се решат тези въпроси. Сега въпросът е за живота на хората, припомни Борисов и отново призова да се мисли първо за здравето. Той бе категоричен, че още днес ще се вземат мерки да се изкупи българската продукция и отново каза, че министър Танева е готова с необходимата организация, така че да не остане некомпенсиран роден производител.
Премиерът съобщи, че тютюнева фирма иска да даде 700 000 лв. за закупуване на облекла от фирмата в Твърдица и че оттам ще ги дадат на минимална цена, щом са за български лекари. Защитните облекла от тази фирма са за многократна употреба, вече има хиляди от тях в Министерство на здравеопазването, като се носят веднага на лекарите при заявка или при възникване на ново огнище. "Ходя по заводите, за да видят българите как героически се справя нашето производство и пазим първата линия - лекарите искаме да ги запазим и да имаме медици, трябва да си останем вкъщи", отново призова премиерът Бойко Борисов.
Източник: "Епицентър"
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Борисов: Спасих българите от мигрантите, сега остана и от коронавируса да ги спася и спокойно да закрия държавата.
Този престъпник знае само да краде и лъже.Чакате да опоска всичото малко останало за крадене и да се усетите.Меслете за бъдещето.
Cuni mi gAzO, be bOji prAtianiak!
Картините от чужбина , а и скучните цифри не показват ли достатъчно ясно,че засега цялата ни държава все още е отдалечена от сегашният ежедневен ужас в "бодряшките" в началото на пандемията държави като Италия, Испания,Франция,САЩ и лекомислената Великобритания ,а да не забравяме и Русия ! Добър или лош,Бойко Борисов успява да измъкне засега всички нас ,а и Вас ,от Зловещия Апокалипсис, появил се от нищото ...! Това не го ли осъзнавате ? Имайте страх от Бога ! Едва ли !? Какво ли не прави човек за едните сребърници...!
МЪ, ай сиктир, бе кукуМИЦИН!
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия