Свързани новини

07.11.2012 17:27

11 млн. лв. за предепониране на боклука на столицата

Видян 2264 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Осигурени са 11 милиона лева по Оперативна програма Околна среда за предепониране на битови отпадъци на депото в Долни Богров. Това каза зам.-кметът на Столичната община Мария Бояджийска на представянето на Проект за закриване и рекултивация на сметоразтоварище - село Долни Богров чрез обезвреждане и оползотворяване. Общият срок за изпълнение на проекта е 3 години в техническата част и частично в частта биологична рекултивация, т.е. биологичната рекултивация, засаждането и изпълнението на някои от мероприятията ще продължат и в четвъртата година, както и след това – мерките за поддръжка, каза Бояджийска.

Стойността на инвестиционния проект според сключения договор е 36 млн. лева, но засега са осигурени средствата за първия етап, които са 11 млн. лева.

Ще бъдат засадени и 80 000 бройки широколистни дървета и 66 000 храсти, като всяка година ще се засаждат 16 000 дървета в продължение на три години.

Проектът следва да бъде завършен до три години, т.е. до 2014 г., защото по ОП Околна среда след това строително монтажните работи не са допустими – в противен случай Столичната община ще загуби финансирането, каза още Мария Бояджийска.

Преди ден пък 2000 нови индивидуални контейнера за разделно събиране на отпадъци бяха поставени пред къщите в Банкя. На събитието присъства и кметът на столицата Йорданка Фандъкова, която представи проект за разширение и оптимизиране на системата за разделно събиране на отпадъци.

По думите на Фандъкова в Банкя вече има създадени традиции в разделното събиране и хората приемат добре идеята. Фирма за преработване на отпадъци постави индивидуално пред всяка еднофамилна къща жълт контейнер, в който се събират всички сухи отпадъци – хартия и опаковки. На всяка улица е поставен по един контейнер, предназначен за биоразградими отпадъци. 



Етикети
, ,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Дефицитът в бюджета ще бъде доста над 3%: Радев

Дефицитът в бюджета ще бъде доста над 3%: Радев

Заложеният дефицит в проекта на ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.

Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:

- Мадам, по слух ли паркирате?

към хороскоп хороскоп

близнаци

Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия

Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия