“България е на първо място по смъртност в Европа”, отчете министърът на здравеопазването Христо Хинков по време на VI-я Национален конгрес на БЛС. “Детската намалява, но все още е с 2-3% над средните нива в ЕС”, добави той.
„От гледна точка на критериите за оценка на една здравна система, българската е в средните показатели», коментира Хинков. Според него в страната ни “има много повече болници, отколкото са необходими”.
"Убеден съм, че областните болници са гръбнакът на здравеопазването, независимо, че частни предоставят добра и качествена услуга или няколко услуги", посочи Хинков.
„Средно, акционерното участие на държавата във всички областни клиники, е около 80%”, допълни той. Министърът отбеляза, че рано или късно трябва да се вземе решение за приватизиране на държавни болници, които не могат да се оздравяват, както и да се преструктурират държавни болници, включително общински. По думите му обаче това е политическо решение и трябва да се вземе на ниво здравна комисия и НС.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед