Столичната община възнамерява да строи технологичен център на мястото на металургичния комбинат „Кремиковци“. Това съобщи изпълняващият длъжността кмет на София Минко Герджиков. Проектът се реализира с помощта на общината в Дортмунд, като немският град ще осигури техническата помощ по изграждането на центъра. Там вече имат подобен център, затова вчера общинските ръководства на двата града подписаха споразумение за сътрудничество. Германците казаха, че след създаването на технологичния център в Дортмунд са били осигурени над 16 000 работни места в технологичната сфера.
Герджиков представи и проекта за междурегионално сътрудничество между София и Атина, чиято цел е да се създаде стратегия за развитие на туризма в българската столица. Един от резултатите на проекта е изграждането на маршрут за 40-те манастира от софийската Света гора. Според Герджиков София трябва да се превърне в туристическа дестинация по подобие на Атина.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Аз и членовете на ЦИК ще работим за ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!
Професионалните ангажименти и кариерното развитие ще