Свързани новини

16.10.2017 09:30

Маслото у нас по-скъпо, отколкото в Германия и Франция

Видян 4700 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Маслото е поскъпнало 50% за година и в момента у нас е по-скъпо, отколкото в Германия и Франция, където средната заплата е поне 5 пъти по-висока. В. Сега посочва маслото Президент в 250 г опаковка, което в Париж е точно 2 пъти по-изгодно, отколкото в София: 2 срещу 4 евро. Немското масло Deutsche Markenbutter например се предлага за 2 евро от супермаркет в Германия и за 2.60 евро във Франция за опаковка от 250 гр. У нас същият грамаж гони шест лева или малко над 3 евро. Българското масло, което е все по-некачествено, се продава също твърде скъпо – 125 г. или двойно по-малката разфасовка от 1,34 е станала 2,14 лв. през септември.


При официално обявена от НСИ годишна инфлация от 2,1% за средните цени на потребителските стоки и услуги, нека напомним някои важни многократно по-високи показатели. Парното и топлата вода поскъпнаха над 10 пъти повече от въпросните 2 на сто, с 19% скочи цената на студената вода, 9% е ръстът на котировките на сиренето и кашкавала, други основни продукти като яйцата (4,7%), доматите (18,8%), краставиците (10,6%), месото (3,5%) също имат рекордни проценти изкачване, незапомнени през последните 10 години.


Вредната селскостопанска политика, за която многократно сме писали е причината за високите цени – производството у нас е сринато при млякото до 1 млн. л, като недостигът се компенсира с внос, което осъкпява продуктите. Понеже мерки не се вземат, очакванията са цените да растат и по Коледа да имаме нови рекорди.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Никола Цолов ще кара догодина във ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…

 

към хороскоп хороскоп

телец

За вас този ден бележи началото на нова лична фаза

За вас този ден бележи началото на нова лична фаза. Ако