11.02.2009 12:19

Сътрудничество между три министерства за тел. 112

Видян 2810 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Подписано беше споразумение за осигуряване на сътрудничество при функционирането на Национална система за спешни повиквания с единен европейски номер 112, предаде БГНЕС.


Министърът на извънредните ситуации Емел Етем обясни, че новата система позволява, освен локализирането и ваденото на подробни данни от записи на разговори с потърпевшите, уточняване на тяхното местонахождение, а съответните органи за реагиране, да попълват данните, така че те да могат да бъдат използвани евентуално, като доказателство от граждани и институции. В страната има 6 регионални центъра за спешен № 112 , като доизграждането на системата продължава. До края на годината останалите телефони, които използваме в случай на нужда – полиция,пожарна,бърза помощ, ще продължат да работят с оператори, а след това обажданията, които хората правят към тези номера, ще бъдат прехвърляни директно към 112. Министър Етем призова хората да използват телефона, само в случай на бедствена ситуация, а не за битови проблеми. На въпрос на БГНЕС министърът каза , че глобите са между 200 лв. и 20 000 лв. за подаване на фалшив сигнал, но изтъкна, че отговорната гражданска съвест е по-важна. Министърът на вътрешните работи Михаил Миков припомни, че НК е в сила при такива ситуации независимо дали става дума да телефон или подаване на друг вид сигнали. Министърът на здравеопазването д-р Евгений Желев, допълни, че в близко бъдеще автомобилите на Бърза помощ ще бъдат снабдени с GPS, което ще повиши ефективността при спешната помощ. Миков изтъкна, че най-важното предимство на новата линия освен сигурността е, че дава възможност на европейските граждани , да получават помощ на непознат за тях номер, защото операторите на телефоните владеят и чужди езици. От трите министерства изтъкнаха, че доизграждането на системата продължава и скоро тя трябва да влезе във всяко РПУ, Дирекция на пожарната и т.н. Министър Етем каза, че закъснението при пускането на системата е компенсирано с високото качество на услугата, която българските граждани получават. В центъра на София работят 48 души на 12 часови смени, каза пред БГНЕС директорът на Центъра Красимир Цеков.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…

 

към хороскоп хороскоп

овен

Динамиката в сряда изисква от вас да намалите темпото

Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни. Динамиката в сряда изисква от вас да намалите темпото,