Няма официални данни от Тотал 6 месеца, след като между двата тура на президентските избори Т.Дончев се похвали, че ставаме нефтени шейхове. А по-рано Б. Борисов беше споделил, че само от този петрол ще спестяваме по „5-6 млрд.долара годишно”. За разлика от държави като Конго, Уганда, Бряг на слоновата кост, за чиито находища има специални прес съобщения, за нас няма. Няма ни и в годишния отчет на петролната компания. Така думите от отчета за 9-месечието: „Откритието в Черно море (България) отваря нова игра, наред със закупуването на лиценза в Бряг на слоновата кост”, от 28 октомври за нас остават без конкретно съдържание и увисват във въздуха като залъгалка за недоволни акционери при падащ курс на акциите им от компанията. Прави впечатление, че околните хвалби над и под нашето половин редче до една съдържат точен капацитет, а някои и финансов потенциал на находищата, както всъщност и е редно.
За Бряг на слоновата кост е различно – имат си специален пресрилийз от 25 ноември, в който темата за тях е развита. За България е неясно колко нефт и къде точно насред 14 220 кв.км (територията на 3 области у нас) морска шир е намерен, как ще се пренася до брега, кой ще плаща за това, какъв процент от евентуалния бъдещ приход ще вземаме ние, след като си даваме златото за 1 процент. Последното официално съобщение за България датира от 10 юни 2014 г. като препраща към друго от 29 август 2012 г. – „подписването с българските власти на договор за иследване на офшора Хан Аспарух”. Близо 5 години оттогава и нищо!!!
За трети пореден път през последните 6 месаца на неяснота поставените от 19 минути конкретни въпроси за залежите, разстоянието до сушата, транспортирането на петрола и разпределението на приходите от добива му бяха изпратени от нас на пресцентъра на Тотал. Два пъти не получихме отговор. Ако и сега е така, своевременно ще ви информираме.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!