12.02.2016 14:31

София няма да си закрива болниците

Видян 2856 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Столичната община няма да допусне да се закриват общински болници и да се намаляват възможностите за лечение на гражданите. Това каза Йорданка Фандъкова, кмет на Столична община, по време на откриването на нов ЕЕГ кабинет в 12 ДКЦ, предаде „Фокус”.


"Ключовият въпрос е в управлението, защото 12 ДКЦ, както и други ДКЦ-та се управляват добре и последователно в последните години и средствата, които те успяват да спестят, отиват за дейност и за ново оборудване", обясни Фандъкова и добави, че те инвестират тези средства. Кметът добави, че е възложила на Дончо Барбалов и д-р Моника Челс да се подготвят добре и за новия договор със Здравната каса по отношение на нововъведенията и здравната карта, да могат да се обединят различни дейности в общинските болници, така че без да се компрометира реформата, да могат да се справят и да не се закриват общински здравни заведения, защото те имат своята специфична социална функция.


Фандъкова припомни, че общинските болници получават дофинансиране от общината за дейности, които не се финансират от Здравната каса и това помага на социално слаби граждани да могат да намират помощ в общинските болници. "Това е последователна наша политика. Между 8 млн. лв. и 10 млн. лв. годишно Столична община дофинансира дейността на общинските болници", уточни тя.


"В момента трябва да се прегледат много внимателно всички дейности във всички общински болници, да се направят споразумения между тях - четирите градски болници, както и АГ болниците и да се види, ако някъде не достига дейност, да се пренасочи от другата болница, за да могат да работят заедно и най-вече да се възползваме от възможността да се откриват легла за долекуване", каза още тя. "Ние имаме болници за долекуване, но и ДКЦ-тата биха могли да помислят в тази насока. Разчитаме на новите конкурси и на това да се появят компетентни не само лекари, но и управленци в здравната система", допълни кметът.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Трима души са открити мъртви в общежитие в Ловечшко

Има задържан по случая с откритите три тела в Угърчин

Трима души са открити мъртви в общежитие ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!

 

към хороскоп хороскоп

козирог

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова роля за вас

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова