Китай изпревари САЩ като страната с най-голям стокообмен в света, съобщи американската информационна агенция Блумбърг. Американският износ и внос миналата година е възлязъл на общо 3,82 трилиона долара, докато китайският стокообмен е бил в размер на 3,87 трилиона.
Нарастващото влияние на Китай в световната търговия заплашва да разбие регионални търговски блокове, тъй като Пекин се е превърнал в най-важния търговски партньор за някои страни, отбелязва Блумбърг. Възможно е, например, германският износ за Китай да достигне до края на това десетилетие равнище, два пъти по-голямо от този за Франция.
При това азиатският гигант е регистрирал през миналата година излишък в търговията със стоки в размер на 231,1 милиарда долара. САЩ пък са отчели дефицит от над 700 милиарда. Щатите все пак са постигнали през 2012 г. излишък от 195,3 милиарда долара в търговията с услуги.
Американската икономика е два пъти по-голяма от китайската според данни на Световната банка от 2011 г. БВП на САЩ през по-миналата година е възлязъл на 15 трилиона долара, а този на Китай - на 7,3 трилиона. Делът на търговията от БВП е много по-голям при Китай, отколкото при САЩ.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!