Пияните шофьори вече ще губят не само свидетелството си за управление от 6 до 12 месеца, но ще им бъдат отнети и колите, които управляват, ако се докаже, че алкохолът в кръвта им е над 0,5 промила. Регистрационният талон на автомобила ще се взима от КАТ в момента на нарушението за срок от 14 до 30 дни.
Колата ще се спира от движение и дори ако я шофира друг, на когото собственикът я е преотстъпил. Глобата за пияните водачи ще е в размер на 500-1000 лева, а ако откаже дрегер – 2000 лева и отнемане на книжката му за 2 години. Това каза шефът на транспортната комисия в НС Иван Вълков. Поправката е предложена от депутати от ГЕРБ.
Свидетелството за регистрация на колата ще се отнема от катаджията на пътя с протокол. Той ще трябва да намери трезв водач, който да закара автомобила до мястото на адресната му регистрация по лична карта.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия