Над 37 км канализация и над 27 км водопроводи се изграждат в София, съобщи кметът на София Йорданка Фандъкова при откриването на втори главен канализационен колектор в кв. Горна Баня. Съоръжението е част от проект за изграждане на четири главни канализационни колектора на територията на Овча купел. Строителството се финансира по Оперативна програма Околна среда, а стойността на целия проект е 10 678 500 лева.
Новоизграденото съоръжение е с дължина 860 м и струва 1,5 млн. лева. То е с 280 отклонения, което означава, че всеки един имот на територията на Горна баня ще има връзка с него и ще трябва да изгради само вътрешната си канализация, обясни кметът на Овча купел Пламен Йорданов.
„Очакваме да започнем изграждането на още два колектора в Горна баня на обща стойност 6 млн. лева и дължина 5 км., с което ще осигурим възможност да се изградят и уличните канали“, обясни Йорданов.
На откриването присъства и министър-председателят Бойко Борисов, който обясни, че канализацията ще обслужва над 3 000 души.
снимка: БТА
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Южнокорейските акции претърпяха ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...
Приятелите и социалните контакти ще играят ключова