16.04.2025 12:14

Гордеем се, че младите търсят реализация при нас: Ел Би Булгарикум

Видян 1443 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

„За мен е гордост, че има желаещи млади хора, които искат да изкарат стажа си и да се развият в „Ел Би Булгарикум“. Богатството на Ел Би са науката и здравето, но богатството на България са децата и младите. И ако не обърнем внимание на това богатство, държавата няма да я има“. Това каза изпълнителният директор на държавната млекопреработвателна компания Живко Живков в предаването „Агросвят“ на Дарик.


В радиоефира той разказа, че преди дни няколко млади хора са подали молби за работа в научноизследователската лаборатория на предприятието. „Нямах никакво съмнение в момента, в който видях биографиите им и желанието им, да ги назнача на работа“, каза Живков. Той обясни, че в научния център на „Ел Би Булгарикум“ работят професори и научни работници на световно ниво. „Това са страхотни мъже и жени, които впечатляват целия свят, не само Япония, но и във Франция, Гърция , в Турция – почти всеки месец някой от нашите научни работници чете лекции, обменя опит и дава възможност на света да знае за България“, каза Живков.


Изпълнителният директор на държавната компания коментира продължаващото партньорство с японската корпорация „Мейджи“. Той припомни, че миналата година беше подписан нов 10-годишен договор за сътрудничество, благодарение на който ще се изгради нова научна лаборатория в София и ще се търсят непознати свойства на млечнокиселите бактерии. „Смело мога да кажа, че този договор може да се окаже исторически не само за България и Япония, но и за човечеството“, обясни Живков.


Той коментира конкретни постижения от работата на дружеството. Изпълнителният директор припомни, че компанията вече продава продуктите си и чрез електронен магазин, както и че благодарение на успешната работа на рекламния и на търговския отдел на дружеството, комуникацията с клиентите вече не е само чрез прекия контакт в магазините, но и онлайн с информация за всичко, което предоставя и прави „Ел Би Булгарикум“. Живков акцентира и на добрата работа на служителите и работниците в производствената база във Видин, трудът на които е особено важен за успеха на предприятието.


„Ел Би Булгарикум“ е работещият модел за фирмени магазини на държавни предприятия“, каза изпълнителният директор и допълни, че държавата не субсидира „Ел Би Булгарикум“. „Ел Би е държавно дружество, но работи като търговско дружество и се издържа само от средствата, които влизат под формата на лицензи, както и от търговската дейност в България“, обясни Живков.


Той уточни, че фирмените магазини на дружеството продават на конкурентни цени, както и че желанието на компанията е насочено и към големи продажби във веригите. „Няма какво да се лъжем, без веригите нито един продукт, особено добър и висококачествен като тези на Ел Би, няма как да бъде продаден“, каза Живков.


Той отново подчерта, че в България има много добри производители на сурово прясно мляко и много добри ферми, затова е убеден, че хубавите неща могат да се случват и в нашата страна.


Цялото интервю чуй тук – https://bit.ly/3RprPls




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

риби