29.03.2025 07:33

Хората с доход над 150 000 долара са 2 пъти по-склонни да не закриват прозорците си

Видян 4907 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Експозицията на вътрешността чрез незакрити прозорци се превръща в нов статус символ сред заможните домове в САЩ. В луксозни квартали от градове като Ню Йорк, отворените прозорци предоставят поглед към модерни интериори и високотехнологични уреди. Това е тенденция, която разкрива както архитектурни избори, така и социални послания.


Проучване за Министерството на енергетиката на САЩ показва, че хората с доход над 150 000 долара годишно са почти два пъти по-склонни да оставят прозорците си незакрити, отколкото тези с по-ниски доходи. Незакритите прозорци не само пускат естествена светлина, но и подсилват усещането за отвореност и самочувствие. Някои наблюдатели в социалните мрежи дори се чудят дали тази практика не е нов вид публично демонстриране на статут.


Историята на прозорците разкрива, че отношението към тях не винаги е било еднозначно. В края на 18-ти век появата на прозрачни стъкла е предизвикала страх от намеса от страна на съседите, което довело до масово въвеждане на завеси. Както спомена един архитектурен експерт, през 19-ти век домове без завеси са били възприемани като символ на бедност, освен при големите аристократични имения.


В последните десетилетия обаче тенденцията се обърна и незакритите прозорци станаха избор на заможни градски жители. Интериорният дизайнер Thomas Jayne отбеляза: „През последните десет или две години има хора, които изобщо не искат завеси“, подчертавайки промяната в стила. Професорът Kevin Van Den Wymelenberg допълни: „Имате повече избор“, което отразява новото усещане за сигурност и самостоятелност, характерно за тази група.


Наталия Каменова


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.

към хороскоп хороскоп

дева

Този ден ще ви помогне да се освободите от ненужни тревоги

Този ден ще ви помогне да се освободите от ненужни