05.11.2024 21:11

Лукойл продава Нефтохим до ЧНГ на катарско-британски консорциум: FT

Видян 2621 пъти | Коментари 0
Гласували 3 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Руската енергийна група Лукойл планира да продаде българската рафинерия на катарско-британски консорциум, съобщава английският флагман на пресата Файненшъл Таймс.


Сделката се очаква да бъде приключена до края на 2024 г. Това е знак за намаляващото влияние на Москва върху балканските енергийни мрежи, добавя най-влиятелният бизнес всекидневник в света.


За подобна продажба пусна фалшива новина още Асен Василев като финансов министър, а той в това си качество имаше чести и тайни, недотам редни срещу с ръководители на руската компания, за която управлението на уж проевропейското правителство на ППДБ, особено при премиер Кирил Петков и вице Корнелия Нинова беше твърде печеливше за Лукойл, който направи многомилиардни печалби у нас, без да отдели дължимите ставки.


Когато Василев пусна "новината" обаче той не конкретизира нито купувача, нито сроковете, което Файненшъл Таймс прави професионално, за разлика от известния с делата срещу него по света и у нас икономист от Хасково.


По ирония на съдбата, друго правителство на основателя на ДСБ - половината от ДБ - Иван Костов, продаде Нехтохим на смехотворната цена от 105 млн. долара на руската страна, при положение, че по-скромна рафинерия в Румъния изработи 30 пъти по-висока цена от ОМВ.


Михаил Първанов


снимка: Биволъ



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.