"Както вчера за кмета на Доспат комисията. Пеевски и Костадинов гласуваха заедно. Кирил Петков. Всичките. Те си се събират на мнозинства. Това, което говорят пред вас медиите няма нищо общо с практиката", това заяви Борисов в кулоарите на парламента.
Как се събраха срещу кмета на ГЕРБ, попита Борисов. И си отговори: "Ок. От кога парламентът се занимава с кметовете?" По думите му по този начин те са демонстрирали мнозинство.
"Вчера направиха мнозинство с/у мене Пеевски и Възраждане - а какво ще стане след месеци, само господ разполага. Нека гледаме фактите към днешна дата. Пеевски , Костадинов, Денков са едно - така ли е. Иначе къде е логиката да хващаш някой кмет и да го докарваш в кабинета да го разпитваш, какъв орган е кабинета".
По отношение на третия мандат и бъдещите разговори с ИТН, Борисов заяви:
"С много сериозна нагласа отиваме на разговорите утре с ИТН. С уважение, разбиране и с време за държавници".
Мнозинство, което е без "Възраждане" и половината ДПС няма е стабилно, добави лидерът на ГЕРБ. Допълни, че в момента нищо стабилно не може да види във всички партии.
Коментира и Делян Пеевски и списъка на всички "касиери в енергетиката".
"Аз знам, че борбата срещу коорупцията по високите етажи на властта не се води. ГЕРБ няма нито един човек, надолу имаме, нагоре нямаме. Бяха служебни правителства, редовни правителства - така че, не знам какво е оставил г-н Пеевски, а да ви кажа и вече не ме интересува. Ще ви кажа защо: За тези 4 години, 7 избори, ние чухме всичко отвратително, грозно, истини, лъжи, убихме си авторитетите и хаосът е пълен, затова повече няма да се занимаваме с това, кой лош, кой добър - определят хората. Когато си много добър, хубав, умен, народа те избира - става първи. Когато не те избират - не можеш да говориш от името на хората".
Беше категоричен, че единствените, с които не сме правили и няма да правим коалиция - няма добро ДПС, и това ще обясним на нашите хора.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия