Може би към средата на 2030-та г. ще се появят вятърните генератори. Първо, това ще бъдат предмет на инвестиционни намерение, като за момента няма такива. Второ, ще бъдат на много тежки обществени обсъждания. Технологията на плаващите турбини ще трябва да се развие, защото Черно море става дълбоко много бързо. Това заяви в студиото на "Денят започва" министърът на околната среда и водите Юлиян Попов.
Той обясни, че при изграждането на вятърните мелници няма да се застрашат потоците на мигриращите риби.
"Основният проблем за рибите ще бъдат климатични промени, замърсяване на водата с торове. По никакъв начин офшорната вятърна енергия няма да попречи на риболова", подчерта Попов.
По думите му, плажовете по Черноморието са държавна собственост, а дюните са защитени със закон.
"Собствениците на терени ни оказват голям натиск за строенето върху дюните", каза той.
Юлиян Попов коментира и какъв е развоят на събитията след големите наводнения от миналата година в Царево:
"Инфраструктурата е възстановена, някои от щетите имат нужда от повече време. Имаше комплексни усилия за възстановяването".
Юлиян Попов каза, че въглищното производство е "свито":
"Въглищното производство е рязко спаднало. И газът и въглищата са абсолютно икономически неперспективни. Свито е въглищното производство. Трябва ни ясен план за развитие на "Мини Марица-изток" и сигурни условия за инвестиции там".
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
ясен си, искаш да притежаваш тези генератори, които са пълен боклук
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!