"Имаме 1 милиард и 200 милиона проходи в държавата, които ще бъдат пренасочени към НС с предложение как да бъдат изразходвани". Това заяви премиерът Кирил Петков след заседанието на МС. По думите му в предложението към депутатите ще бъде посочено, че трябва да бъдат отпуснати 750 млн. лева допълнително за COVID добавките за пенсионерите и 450 млн. ева за допълнителна енергийна помощ към бизнеса.
„Другото, което решихме, е да отпуснем 1,5 миларда лева за подпомагане на овладяване на кризата с цените на тока. От тези средства 1,3 милиарда лева ще отидат за тока и около 200 милиона лева за газта. Влизаме в много силна подкрепа в тази посока", подчерта премиерът.
„В момента имаме значително преизпълнение на приходната част на бюджета – дори повече, отколкото беше предвидено в актуализацията”. Това заяви финансовият министър Асен Василев.
По думите му пенсионерите ще получават COVID добавка от 60 лева за следващите 6 месеца, т. е. до края на месец юни догодина. Министър Василев подчерта, че енергийните помощи за бизнеса за декември ще бъдат изплатени на 6-7 януари догодина.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Някои новини ще ви принудят да преосмислите подхода си