Десет топлофикационни дружества, които са собственост на Христо Ковачки, са получили 43,842 млн. лв. от Фонд „Сигурност на електроенергийната система“ (ФСЕС) в последните осем месеца. Това са средства, които може да се използват за намаляване на цената на тока за бизнеса и гражданите, а не да бъдат дадени на топлофикациите.
Това заяви председателят на Комисията по ревизията Мая Манолова на заседание на комисията, на което се изслуша ръководството на Фонд „Сигурност на електроенергийната система". Изслушването е във връзка с вдигането на цената на тока. По темата беше изслушан и Александър Йорданов – член на КЕВР.
Манолова заяви, че предоставените документи сочат за наличието на схема за източване на фонда вследствие решенията на КЕВР за вдигане цената на тока.
Манолова посочи, че десетте топлофикации са водили дела срещу определянето на цената на тока и парното от комбинирано производство и са спечелили тези дела срещу КЕВР. Топлофикациите са си намерили схема да си дърпат десетки млн. лв. през ФСЕС и КЕВР спомага тази работа с решенията си, каза тя.
В случаите, в които се стигне до решение в полза на гражданите, КЕВР не си
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!