Свързани новини

08.06.2021 17:22

Шефът на Автомагистрали не ще да напуска

Видян 9051 пъти | Коментари 5
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

„Нямаме никакво намерение да напуснем постовете си в управителния съвет на Автомагистрали ЕАД”, заяви пред 24 часа уволненият от кабинета изпълнителен директор на държавното дружество инж. Стоян Беличев. Часове по-рано стана ясно, че служебният министър на регионалното развитие Виолета Комитова като принципал е издала заповед за смяна на ръководството на дружеството. Тримата му членове обаче обявиха, че ще обжалват решението. Напомняме, че Автомагистрали не е частно, а държавно дружество и съответно решенията на МС са решаващи.


Припомняме също, че на 2 юни Сметната палата публикува доклада по одита на компанията.


Фирмата получи и разпредели незаконно проекти на стойност 4,9 млрд. лева, без реално да разполага с достатъчно техника и персонал за договори в такъв мащаб. В доклада се констатират сериозни нарушения и заобикаляне на закона за обществените поръчки чрез директно възлагане. Компанията системно превъзлага работата си на други партньори. Едновременно с това от МРРБ излязоха преди дни с информация, че на дружества са давани аванси по проекти, за които дори не е имало изготвен технически проект, а като пример дадоха свлачищата.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 005 Anonimen 08.06.2021 20:36

    доживотен затвор

  • 004 Anonimen 08.06.2021 19:17

    ГЕРБЕРАСКИ МОШЕННИК И КРАДЕЦ

  • 003 Anonimen 08.06.2021 18:43

    Този кpадец да вpъща огpомните си и незаслужени заплати от по 11000 лв, бонуси и масpафи. В затвоpа ще осъзнае много неща!

  • 002 Anonimen 08.06.2021 18:09

    По тироида ще ги разпознаете. Този е ъчик гьонсурат манга.

  • 001 Тихомир Томов 08.06.2021 17:43

    Гешев е на ход, тъкмо че не го пускат в Палатата и ще прескочи до Магистрали ................

RSS

Най-нови

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Никола Цолов ще кара догодина във ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма

към хороскоп хороскоп

телец

За вас този ден бележи началото на нова лична фаза

За вас този ден бележи началото на нова лична фаза. Ако