Русия и Япония подписаха споразумение за сътрудничество в мирното използване на атомната енергия. Документът е подписан по време на визитата на руския премиер Владимир Путин в Япония, предаде ИТАР-ТАСС, цитиран от БГНЕС.
По-рано генералният директор на "Росатом" Сергей Кириенко заяви, че Русия се стреми да стане пълноправен участник в глобалния пазар на атомна енергетика. Подписването на междуправителственото споразумение между Русия и Япония ще позволи да се пристъпи към реализацията на редица корпоративни договорености между руския и японски бизнес. В частност, през 2009 г. японската компания Тошиба се договори с руската "Атоменергопром" за реализирането на съвместни ядрени проекти. Двете компании обявиха, че могат съвместно да построят завод за обогатяване на уран, да създадат складове за руски слабо обогатен уран, но отсъствието на междуправителствено споразумение пречеше за осъществяването на тези проекти.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Бате Гошо:
- Какво е секс прaвилото за есента?
- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!
През целия ден вниманието ви ще се връща отново и