Ние от „Воля“ сме единствените, които през годините сме казвали, че Великото народно събрание (ВНС) е институция, която е ненужна. От 2015 г. всички казват, че ВНС трябва да се свика и да се промени Конституция и аз казах, че ако трябва да има ВНС, сега е най-доброто време. Това каза в интервю за предаването „Тази сутрин“ лидерът на „Воля“ Веселин Марешки. Припомняме, че 5 дни след отричането, Марешки поиска Борисовска Конституция.
Той обяви, че не е чел проекта за Конституция на ГЕРБ. Причината – проектът все още не е събрал 120 подписа и в този смисъл не е внесен надлежно в Народното събрание.
„Важно ни е само намаляването на броя на депутатите на 120. Това предложение го разбрах от новините“, уточни лидерът на „Воля“.
Марешки уточни, че партията му няма да участва в събирането на 120 подписа за проектоконституцията, но ако те бъдат събрани и се стигне до разисквания в пленарната зала, ще участват.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Този ден ще ви помогне да се освободите от ненужни