Свързани новини

06.07.2020 17:00

За починалия лекар са виновни колегите му

Видян 4365 пъти | Коментари 1
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Смъртта на 49-годишния лекар от столичната Спешна помощ, който загуби живота си след инфекция с коронавирус повдига много въпроси. Негов близък приятел и лекар – д-р Робърт Михов, разказа в 120 минути, че д-р Стамов е откликнал на случая без информация, че отива при инфектиран и без нужната защитна екипировка по вина на НОЩ и кабинета. Когато се разболява пък на починалия медик му е отказано да бъде изпратена линейка. Това става ясно от запис с д-р Стамов: „Чакам колегата да ме закара. Ще му дам 20 лева. Отказаха ми колегите ми, линейка да ме закара до там с температура и с всякаква симптоматика“, заявява той.


„Това, което д-р Стамов ми сподели ден или два, след като е бил при тежко болен пациент, който почива в същия ден.


Той е бил пациент с много бързо развил се коронавирус 55-годишен човек. Докторът не е бил информиран и е изпратен без никакво защитно облекло, никакви защитни средства“, разказа Михов.


55-годишният пациент, който е заразил д-р Стамов, е бил преглеждан в Пирогов предишния ден и е бил изписан за домашно лечение. Д-р Стамов го е прегледал в среда с висока концентрация на вируса. "Той е дишал, кашлял е в това пространство, ние знаем, че коронавирусът остава във въздуха до 3 часа", каза Михов. След като  преглежда пациента без защитно облекло, първо го откарват в Пирогов, там им отказват прием. После го откарват във Военна болница. Там пациентът се влошава, те го закарват в Пирогов, където е умрял с противошоковата зала.


В първото видео се чува как д-р Стамов казва: "Пускам и до тримата оплакване и им ...! Защо не са ни пратили защитни облекла, колкото и афиф да са нашите. Първо - какво да ти кажа, отпаднал съм, но има определено подобрение."



Виж видео ТУК!


 


 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Дефицитът в бюджета ще бъде доста над 3%: Радев

Дефицитът в бюджета ще бъде доста над 3%: Радев

Заложеният дефицит в проекта на ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…