Швеция се присъедини към борбата за извеждане на въглищата от експлоатация в Европа. Stockholm Exergi обяви окончателното затваряне на инсталацията за когенерация на въглища KVV6, в Хьортхаген, източен Стокхолм.
Скандинавската страна е планирала да се отърве от въглищата до 2022 г., но изглежда, че е извадила съоръженията си две години по-рано.
Заводът KVV6 разполага с две котелни, като едната е била затворена преди зимата. Другото съоръжение се поддържаше като резерв за мощност, но меката зима означава, че Стокхолм Екгерги не е трябвало да го използва и дружеството е решило да затвори централата завинаги.
Stockholm Exergi заяви, че сега ще се съсредоточи върху въглерод-негативните подходи.
„Продължаваме да работим върху прехода към неутрални за климата решения, а също и за решения за създаване на отрицателни емисии“, заяви изпълнителният директор Андърс Егелруд. „Ето, изследователите са съгласни: Не е необходимо само да намалим емисиите си до нула, но и… да разработваме техники за конкретно намаляване на въглеродния двуокис в атмосферата.“
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.
- Но аз не мога да тегля от нея!
- Нищо, ще внасяш!
Финансовите въпроси излизат на преден план в тази