Свързани новини

05.03.2020 15:04

Путин към Ердоган: Смъртта на хора винаги е голяма трагедия

Видян 2781 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Президентите на Русия и Турция Владимир Путин и Реджеп Ердоган преговарят в Кремъл в опит да се споразумеят за прекратяване на боевете в сирийската провинция Идлиб. Срещата между двамата лидери е на четири очи. При необходимост към тях че се присъединят членовете на техните делегации.


В началото на срещата Владимир Путин изказа съболезнования във връзка със смъртта на турските военни, които загинаха в края на февруари при въздушен удар на сирийските правителствени сили:


„Смъртта на хора винаги е голяма трагедия. За съжаление, както ви казах и по телефона, никой - включително и сирийските военни, не знаеха тяхното местонахождение. По това време пострадаха и сирийски войници, а армията понесе сериозни загуби. Затова е необходимо на всяка цена да разговаряме за сегашната ситуация, за да не може подобно нещо да се повтори и за да не се стигне до разрушаване на руско-турските отношения“.


Реджеп Ердоган от своя страна изтъкна важността на днешните преговори в Москва:


“Безусловно, днешната ни среща за Идлиб има голямо значение, защото в региона има много напрегната обстановка. Зная, че сега целият свят следи нашите разговори и смятам, че решенията и стъпките, които ще бъдат приети днес, ще облекчат ситуацията в сирийската провинция“.


Турският президент каза още, че двустранните отношения са достигнали своя пик както в търговията, така и в отбранителната промишленост.


„Трябва да продължим да се движим в тази посока, което е основната ни задача. Сигурен съм, че ще успеем“, посочи Ердоган, предаде БНР.


 


 


©  Reuters / Sputnik / Kremlin / Alexei Druzhinin


 


 


 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

близнаци

Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия

Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия