Свързани новини

26.02.2020 18:34

Махам тола и винетките: Борисов

Видян 4093 пъти | Коментари 1
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

„ДПС и ОП влязоха в добра координация с БСП, така че, аз не се занимавам с ТОЛ такси, но ме викат да ме питат”, заяви премиерът Бойко Борисов по повод на поисканото му  изслушване в НС и организираните протести заради винетките.


 „Махам винетки, ТОЛ такси, това е най-сигурният начин след като така поставят въпроса”, обяви той.


 „Ето питайте гърците тук колко плащат за техните магистрали, за да са сигурни, боядисани, с нови мантинели, маркировки, на 5 години да се сменя асфалта, колко им струва това и всички българи, идвайки в Гърция, как го плащат. В България искате да е без пари, ние няма да можем да удържим по милиард, милиард и половина без тези такси”, посочи Борисов. Той на практика повтори тезата на 19’, че превозвачите на товари и пътници съсипват 80%  пътната мрежа, но автомобилистите им плащаме 80% от сметката. В другите страни нашите автобуси  и камиони плащат пъти по-скъпи такси безропотно, в родината си не щат.


Припомняме, че  Борисов ще бъде изслушан  в НС за въвеждането на тол системата от 1 март. Искането за това дойде от БСП и изненадващо зад него застанаха коалиционните партньори на ГЕРБ от ОП, с чиито гласове предложението на левицата мина.


Според социалиста Георги Свиленски само Борисов може да отговори на въпросите, свързани с въвеждането на тол системата.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 001 Един Българин 28.02.2020 10:33

    Не е въпросът да ги махаш, а да ги направите функциониращи!Не се дръж като обидено момиченце, а накарай паплачта около тебе да работи!На тебе не ти се сърдим, ти толкова си можеш. Лошото е, че назначаваш само калинки и послушковци,които и за чеп за зеле не стават! Виновни сдме си ние, че постоянно те преизбираме, като че няма свестини хора в тази държава!

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Разговор между богаташ и новата му руса любовница:
- Миличка, трябва да ти призная нещо. Женен съм.
- Ох, така ме изплаши! Помислих, че яхтата не е твоя…

към хороскоп хороскоп

водолей