Свързани новини

27.01.2020 13:35

47 жертви на сълзотворен газ пред МРРБ

Видян 3663 пъти | Коментари 3
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

47 души пострадаха, след като полицията използва сълзотворен газ по време на протест пред министерството на регионалното развитие и благоустройството. Недоволни граждани от инициативния комитет Спаси Перник излязоха на протест под надслов Долу ръцете от водата и въздуха ни! Искаме нормален живот! Оставка на Петя Аврамова.  Те се опитаха да щурмуват министерството с искане за сваляне на ресорния министър Петя Аврамова, която незнайно защо все още не е привлечена като обвиняема във връзка с водния режим в Перник. Към 12:30 вчера над 500 протестиращи се събраха пред МРРБ с искането за оставка на Аврамова. Малко след това тълпата се опита да нахлуе в сградата, като няколко човека започнаха да хвърлят бутилки по стъклените врати. Протестиращите носеха български знамена и голям плакат с надпис Оставка. В резултат на полицейските действия 47 протестиращи са били обгазени, като те са потърсили помощ в близката болница ИСУЛ.


Снимка:Блиц



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 003 Костадин Костадинов 28.01.2020 13:35

    След протеста на Възраждане вчера, полицията задържа двама активисти на организацията – Ангел Геаргиев, координатор на Възраждане за Пловдив, и Веселин Вешев, кандидат за общински съветник на 6 място в листата на Възраждане във Варна. Снощи разбрахме, че са им повдигнати обвинения и ще останат в ареста до 72 часа, а прокуратурата ще иска и постоянно задържане. Ние имаме десетки клипове и видеа, на които ясно се вижда как полицаите бият Ангел, а Веселин дори не е близо, защото е много назад в множеството. Оказва се обаче, че на битият му е повдигнато обвинение, че е посегнал на полицай! Очевидно е, че става дума за политически процес. Нормално. Престъпното правителство няма намерение да дава лесно властта. Само че не могат да ни уплашат, колкото и да се опитват. Дните на корумпирания режим са преброени и само от нас българите зависи колко точно ще бъдат те. А след това ще се погрижим да има истинско правосъдие за престъпниците – като почнем от министрите и депутатите и стигнем до прокурорите, съдиите и всички служители и съучастници на режима.

  • 002 Anonimen 28.01.2020 11:33

    Българоубийци! Срам и позор!

  • 001 Санде Велики 27.01.2020 19:26

    Костя Копейкин и той ли е перничанин или е закъсал с вноските на новата къща, дето си я купи след изборите?

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


Горещ юлски следобед.

Държавен служител пуши бавно цигара пред учреждението.
Към него се приближава друг държавен служител и иска огънче.

Държавният служител му подава запалката и пита: „И ти ли не можеш да спиш?“

към хороскоп хороскоп

лъв