"Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) може да се задоволи с цена на петрола между 40 и 50 долара за барел през 2009 г. заради тежката икономическа криза!", заяви генералният директор на ОПЕК Абдулах ал-Бадри, цитиран от АФП и БГНЕС.
"2009 г. е най-трудната година" що се отнася до икономическия растеж, отбеляза ел-Бадри на 10-та международна среща на върха по въпросите на петрола в Париж. Страните от ОПЕК може би могат да живеят с тази цена от 40-50 долара за барел "заради сегашните икономически условия", каза още той. "Не сме доволни, че цената на петрола е 50 долара за барел, но 2009 г. е най-трудната и ние трябва да видим как можем да живеем с нея", допълни генералният секретар на ОПЕК. Днес цената на черното злато се увеличи с 2 долара в очакване на срещата на върха на Г-20.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия